Y
Ü
K
L
Ü
Y
O
R
Lazer Epilasyon Genel Bilgilendirme

Lazer Epilasyon Genel Bilgilendirme

Lazer Epilasyon Nedir?

Vücuttaki istenmeyen tüylerin belli dalga boylarında ki ışınlarla kıl kökünün belli bir süre veya kalıcı olarak yok edilmesi işlemidir.
 

Lazer Epilasyon Güvenli Bir Yöntem midir?

Lazer Epilasyon dünyada yıllardır kullanılmakta olup, gelişen teknoloji ile birlikte sonuçlardaki artan başarısı da güvenli bir yöntem olduğunu ispatlamıştır. Ancak her sektörde olduğu gibi bu işte de kendini uzman ellere teslim etmek oldukça önemlidir.
 

Lazer Epilasyon Kimlere Uygulanabilir?

Lazer epilasyon 12 yaşından büyük kıl ve cit yapısı uygun olan, kadınlarda ise ciddi adet düzensizliği yaşamayan, yaşasa bile doktor kontrolünde tedavisi devam eden herkese uygulanabilir.
 

Lazer Epilasyon Kimlere Uygulanmaz?

Lazer epilasyon beyaz tüyleri görmez ve sonuç vermez. Tüyler beyaz olan kişiler için iğneli epilasyon daha doğru bir tercihtir. Gebelikte, ciddi yan etkileri olan akne ilaçları kullanan kişilerde, ayva tüyü olanlarda lazer epilasyon uygulaması tavsite edilmez.
 

Lazer Epilasyon Kesin Sonuç Mudur?

Lazer epilasyonda alınan sonuçları etkileyen bir çok faktör vardır. Ten rengi, kıl rengi ve yoğunluğu, hormonal durumlar, seanslara düzenl olarak riayet etmek gibi. Ten rengi ne kadar açık, kıl rengi ne kadar koyuysa, lazer epilasyonun sonucuda o kadar başarılı olacaktır. Bunun dışında düenli aralıklarla yaptırmak da önemli bir başarı sonucudur. Kişiden kişiye değilmekle birlikte %70 - %90 arası sonuç alınmışsa başarılı bir sonuç almışsınız demektir. Lazer epilasyonda avıç içi kadar tüysüz bir sonuç almayı beklemek hayal kırıklı olacaktır. Böyle bir beklentiye girmeyin.
 

Lazer Epilasyonda Jilet Uygulaması

Lazer epilasyonda jilet uygulaması son derece yanlış bir yöntemdir. Herkesin bildiği gibi jilet ince tüyleri kalınlaştıran, çoğaltan bir yöntemdir. Lazer epilasyon da ise seans aralarında kıllara müdahale etmek sakıncalıdır. Aöaç kıl kökünü tahrip etmek ve jiletlemek sizi her seferinde başa döndürecektir. Seans aralarında yapılabilecek en masum işlem tiremmer ile kısaltmadır.

 

Lazer Epilasyondan Sonra Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Cilt için en zararlı unsurlardan biri güneştir. UV ışınlarına çok maruz kalmak hem cildin erken yaşlanmasına hem de lekelere sebep olur. Lazer epilasyon yaptıran kişilerin de güneşlenmesi veya güneşe maruz kalması istenmez. Başarılı sonuçlar için açık ten rengin ne kadar önemli olduğundan bahsetmiştik. Bronz tenlerde yüksek enerji ile uygulama yapılamayacağı için alınacak başarlı sonuçlar da gecikecektir. Bu neden lazer elipasyon sonrası ve öncesi güneş koruyucu kullanmak, uygulama yapılan bölgeleri nemli tutmak, 24 sat boyunca sıcak su değdirmemek, hamam - sauna gibi yerlerden uzak durmak, seans aralarında kıl kmklerine müdahale etmemek, jilet kesinlikle uygulamamak dikkat edilecek hususlar arasındadır.

 

Shape BG

E-Bülten Horizon

Sürekli gelişen ürün özelliklerimizi ve teknolojimizi takip edin. E-posta adresinizi girin ve bültenimize abone olun.

İletişim için;

+905327239363

info@horizonantalya.com

Yeşilbahçe Mah 1453 Sok 7. Eyiler Apt K:4, 1453. Sk., Muratpaşa/Antalya

Yol Tarifi Al